Po dvou měsících běžného užívání na známých terénech můžu napsat první postřehy chování a funkce vidlice.Začnu tím,co se mi nelíbí,ale očekával jsem to.Už od prvního smontování se ukázalo,že kluzná pouzdra Iglidur jsou vyrobena v jiné toleranci a jsou volná,což mírně snižuje tuhost vidlice.Na dalším prototypu je buď rozříznu,aby se dala víc stáhnout nebo je nahradím originál kluznými pouzdry,třeba Rock Shox... Další drobnost jsou příliš těsné O-kroužky nad kluznými pouzdry,které zabraňují vytékání mazacího oleje z prostoru pouzder do vidlice.Proto nemá vidlice úplně máslový chod,ale to se postupně zlepšuje... Opět je to jen o výrobních tolerancích.Vůle v pouzdrech se také nezvětšuje,takže bych řekl,že postupným zajížděním se chod vidlice zlepšuje a je citlivější.Žádné jiné problémy se nevyskytly - vzduch drží,nic se nepovoluje,nic neprasklo.Stále nemám zprovozněný Lockout z řidítek,protože nemám potřebnou vratnou torzní pružinu... 

A teď co se mi líbí a co mně potěšilo.Vidlice má opravdu ve všech směrech mnohem větší tuhost než měla před tím osazená RS Reba.Jde to cítit hlavně v zatáčkách,kde se dá kolo mnohem víc položit a zatáčku tak projet rychleji než dřív,protože přední kolo nikam neujíždí... Také při brzdění je znát velký rozdíl - vidlice se nekroutí,kolo nikam neuhýbá.To samé platí pro silový záběr do pedálů - žádné kroucení,žádné škrtání brzdového kotouče,z tohoto jsem nadšený... Až bude možnost,tak bych si to ještě chtěl porovnat s chováním vidlice s 15mm osou.Asi tam nebude tak markantní rozdíl jako u Reby s rychloupínákem,ale i tak věřím,že moje vidlice bude pevnější :-)

Poslední o čem se zmíním jsou zajímavé reakce lidí na vidlici.Dělí se to na dva tábory - na jedné straně konzervativci odmítající přijmout cokoliv nového a natož asymetrického,těm se vidlice strašně nelíbí... Na straně druhé lidi,které zajímá každé nové technické řešení a rádi vybočí z davu,tito jsou z vidlice nadšeni,stejně jako já.Někde mezi tím jsou lidé,kteří vůbec nevědí co si o tom mají myslet,co to má za význam dát všechno na jednu stranu,to nemůže být pevnější,to musí prasknout a to musí zatáčet doleva atd. Někdy je to docela zábava poslouchat ty komentáře...Usmívající se

Takže takto se věci mají,já jsem zatím moc spokojený a věřím,že tato konstrukce má pro svou jednoduchost a pevnost velký potenciál...

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Arrive at Your Blood Pressure Checked (AReokistemisse, 2.10.2018 4:40:29) Odpovědět

  Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde/

 2. What you penury to be informed apropos high blood pressure (AReokistemisse, 21.9.2018 12:16:27) Odpovědět

  Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/vente-cialis-original/

 3. Reading the fresh blood exigencies guidelines (ABrodiaLeade, 16.8.2018 0:01:50) Odpovědět

  Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
  https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-belgique-maroc/

 4. Jednonohá vidle (Horský, 23.3.2014 10:51:09) Odpovědět

  Kurňa, to je fajne ! Moc se mě to líbí. Držím vám palce. Jen tak dál.Mám asi dvacet různých bicyklů,
  ale žádný s podobnou "leftkou". Už jsem si na kolo
  vyrobil leda co, ale toto se vám povedlo.
  Mirek - Ostrava.


 5. Peckovní (Ray, 27.8.2012 20:24:04) Odpovědět

  Jo, je to zajímavá a neotřelá koncepce, taky fandím nekonvenčním řešením čehokoliv. Přeji mnoho zdaru a úspěchů ve vylepšování této "Leftyny". Mně se toto řešení líbí.

 6. Paráda (AsiJura, 21.8.2012 13:54:16) Odpovědět

  Jen tak dál, fandím ti, je dobré zkoušet nové věci a pro mě jsi fakt frajer žes dokázal jít tímhle směrem.


Kontakt

Miloš Musil
Sportovní 4 / 2
Ivančice
664 91
+420 721 308 089