Tak jsem si konečně splnil svůj sen a vizi a dokončil jsem prototyp vidlice MM  L.S.D. (left side double).Myšlenka na tuhle konstrukci mi zrála v hlavě už asi dva roky a teď se to konečně podařilo dotáhnout do konce a funkční podoby.Po odstranění prvotních problémů s těsněním a únikem vzduchu momentálně probíhá ostré testování v terénu na mém RB.Účelem této pro někoho nepochopitelné konstrukce bylo odstranění několika neduhů běžných vidlic,jako je malá tuhost v krutu,kterou se výrobci snaží odstranit použitím pevných os,dále ucpávání vidlice blátem v oblasti můstku a zranitelnost kluzáků a gufer,které jsou v tom nejhorším místě u pláště,nemluvě o špatném mazání,protože veškerý olej je stečený ve spodku vnějších nohou...

Moje vidlice je koncepce upsidedown,ale vnitřní nohy nemá na každé straně kola(čímž odpadá nutnost pevné osy a nějakých upínáků),vnitřní nohy jsou na levé straně kola za sebou v podélné ose.Kluzáky jsou sevřeny v duralovém monobloku,ve kterém je zároveň našroubovaná titanová osa s rozměry Cannondale Lefty(možno použít jakákoliv kola na Lefty,já jsem pomocí redukce použil své stávajíci kolo Spinergy Xyclone Enduro)a je na něm úchyt brzdy(opět podobný jako má Lefty) a snímače computeru.Kluzná pouzdra jsou Iglidur a těsnění Enduro.Pružení obstarává systém Rock Shox Dual Air(komory jsou samozřejmě obráceně) a tlumení patrona SR Suntour Axon se seřizováním odskoku a lockoutem z řidítek(zbývá dodělat,zatím je na korunce).Sloupek je alutapered 1 1/8 - 1,5 a je použita redukce Enduro na běžný rám.Vnější tělo vidlice je zatím karbonové s duralovými vložkami,do budoucna mám v plánu kompletně karbonové včetně krku,mnohem lehčí a lépe tvarované...

Také oproti Lefty vidím výhodu v tom,že je to jednokorunka,tudíž půjde bez problémů do každého rámu bez ohledu na výšku hlavové trubky.Také je mnohem jednodušši na rozebírání a údržbu,protože pružení a tlumení není v jedné noze nad sebou,ale zvlášť vedle sebe jako u běžné vidlice,navíc běžná kluzná pouzdra a těsnění,žádné jehlové dráhy a harmoniky s filtrem... 

Jelikož je to prototyp,tak trošku pokulhává váha(vidlice má kolem 2kg i s osou) a také vzhled není uplně dokonalý,ale to je dáno možnostmi výroby,také tím,že některé části jsou zbytečně předimenzované,ale neměl jsem možnost to nějak namodelovat a spočítat,tak ať je to raději těžší,než se na tom zabít.... Usmívající se

Závěrem chci moc a moc poděkovat Karlovi Špinarovi (EWOX Dolní Kounice) za perfektně odvedené obrábění všech potřebných dílů a Bolkovi Samkovi (KRUTOR Brno) za excelentně provedený karbon a oběma hlavně za čas,úsilí a trpělivost.Díky moc,bez vás by to neklaplo...

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. O que e o bitcoin e para que e necessidade: entende-se e simples (Cryptobeer, 16.8.2018 2:14:37) Odpovědět

  Bitcoin tradicionalmente relacionam-se a grupo digitais de dinheiro. Ela existe exclusivamente em formato virtual. Apesar de sua real trocados por produtos, servicos ou convencionais financas.
  Bitcoin especifico. Ela nao funcionando com as atividades dos bancos, nao tem fisico aspecto, e desde o inicio projecao desregulada e descentralizada.
  Se simples palavras, o que e o bitcoin e digital dinheiro, que sao extraidas em digital dispositivos e giram no proprio sistema de seu leis.
  <a href=http://bitcoinpor.top/se-voc-aceitar-criptomoeda-em-sua-pequena-empresa/>comprar usd bitcoin</a>

 2. A bump under the arm - sometimes surgery necessary (Kulmymn, 16.8.2018 1:41:15) Odpovědět

  Lump armpit delivers discomfort, pain when moving. to Carry trip in the hospital should not. Formation under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. But most often it is consequence frequent use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, intense sweating. Inflammation triggers a close clothing, infected razor, the virus.
  <a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>why do i have a lump under my armpit</a>
  Discomfort under the arm, redness, lump getting warm? This is the ulcer that should will have to be opened, after that take antibiotics. initial stage treat solutions, anti-inflammatory medicines. If the process switched to second stage, the required surgical procedure.

 3. A bump under the arm - often surgery necessary (Kulmymn, 30.7.2018 21:35:08) Odpovědět

  Seal armpit brings inconvenience, hurts when clicking. to Carry visit in the hospital should not. Seal under the muscle cavity may become cancer disease. However most often it is consequences regular use antiperspirants with aluminum, violation rules personal hygiene, intense sweating. Redness triggers a close blouse, alien razor, the virus.
  <a href=http://armpit.info/the-whole-truth-about-the-painless-lump-in-armpit>painless lump in armpit</a>
  Discomfort under the arm, redness, lump getting warm? This is the ulcer that should cut, then take antibiotics. First cost solutions, anti-inflammatory drugs. If the process switched to second stage, need surgical procedure.

 4. How to return smooth skin facial: chemical peel (MirkaRofs, 21.7.2018 12:18:22) Odpovědět

  Peels can help to eliminate from most old changes dermatological layer. effects effective at any time, shown for skin of any species. After non-traumatic peeling disappear small wrinkles, epidermis becomes smooth, without wrinkles. Adaptation – three days. an Average peeling efficiently copes wrinkles (expression, old, affects minor pits, eliminates spots.
  Recovery – seven days. Deep peeling performing in the beauty clinics. This is maximum effective procedure, although requires long period rehabilitation – about month.
  <a href=http://chemicalpeel.in/salon-deep-chemical-peel-before-and-after>deep chemical peel before and after</a>

 5. Features and symptoms hidden internal swelling during pregnancy (KIRAGync, 13.7.2018 13:41:06) Odpovědět

  To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
  Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
  <a href=http://pregnancyplus.info/what-causes-swollen-feet-after-giving-birth>swollen feet after giving birth</a>


Kontakt

Miloš Musil
Sportovní 4 / 2
Ivančice
664 91
+420 721 308 089